Vani Stěhování SEO

SEO webovej stránky VaNi Stěhování

Logo VaNi Stěhování

Počas Vianočných sviatkov ma počas cesty na východ Slovenska navštívil kamarát bývajúci v Prahe a dali sme debatu o tom a onom. Keďže je jedným z partnerov projektu Angels Of The Roads a ja som zhodou okolností začal tvoriť webovú stránku tohto združenia sa naša debata stočila na tvorbu webových stránok a optimalizácie (SEO) webových stránok pre vyhľadávače a indexáciu.

Slovo dalo slovo a dohodli sme sa na tom, že mu pomôžem s jeho stránkami. Poslal mi prístupy na jeho stránku VaNi Stěhování, povedal mi, že potrebuje zoptimalizovať kľúčové slová a ja som začal. Každý kto aspoň trochu pozná problematiku SEO vie, že tento proces je dlhotrvajúca práca, ale koho to baví a berie to ako výzvu nemá s tým problém.

V prvom rade som si skontroloval zdrojový kód hlavnej stránky. Neboli na nej udané žiadne kľúčové slová , chýbali niektoré meta popisy a problém bol aj s nadpismi. Tie boli poprehadzované a chýbal nadpis typu H1.

Po úprave týchto nedostatkov som pridal na hlavnú stránku text kde sa nachádzali kľúčové slová ako stěhování, Praha, Slovensko a podobne.

Nasledovala práca s vytvorením robots.txt a sitemap pomocou ktorých sa dáva vyhľadávacím robotom najavo čo a kde majú hľadať.